Историята

Хенри Л. Стимсън SSB (N) -655 - История


Хенри Л. Стимсън

(SSB (N) -655: dp. 7250; 1. 425 '; b. 33'; dr. 32 '; s. Над 20 k; cpl. 122: a. Lfi A 3 Polaris ракети, 4 21 "tt .; cl.Lafayette)

Henry L. Stimson (SSB (N) -655) е установен на 4 април 1964 г. от дивизията за електрически лодки на General Dynamics Corp., Groton, Conn., Стартира на 13 ноември 1965 г., спонсориран от г-жа Томас Дж. Дод, съпруга на Сенатор Дод от Кон .; и въведен в експлоатация на 20 август 1966 г., капитан Ричард Е. Йортберг (син екипаж) и комдр. Робърт Х. Седмици (златен екипаж) командва.

След разтърсването, Хенри Л. Стимсън се подготви за ролята си на една от подводниците на ВМС с ядрено задвижване, които мълчаливо и невидимо обикалят моретата като мощно възпиращо средство срещу агресията, запазвайки мира и защитавайки свободата.

Назначена в Подводна ескадрила 16, Хенри Л. Стимсън заминава от Чарлстън, САЩ, на 23 февруари 1967 г. с първия си патрул за възпиране. След успешно приключване на патрулиране в определените й зони с всеки от двата й екипажа.

От 1973 г. до преобразуването на Trident Missile през 1980 г. тя продължава да работи извън Рота, Испания с едно посещение обратно в Чарлстън през 1978 г. (?), За да замени батерията.

След 1980 г. до извеждане от експлоатация, тя оперира от Kings Bay Georgia, с екипажа, базиран в Чарлстън, Южна Америка.


41 за свободата

41 за свободата се отнася до подводниците на американския флот за балистични ракети (FBM) от Джордж Вашингтон, Итън Алън, Лафайет, Джеймс Медисън, и Бенджамин Франклин класове. Тези пет класа подводници с балистични ракети бяха ограничени от Договора SALT I от 1972 г., който ограничава броя на американските балистични ракети с подводници до 656 ракети, като по този начин възлиза на четиридесет и една подводници, откъдето идва и прякорът „41 за свобода“. Α ]


История на обслужване

След разтърсване и изстрелване на ракети край нос Кенеди, Флорида, през 1966 г. Люис и Кларк започнаха сдържащи патрули, въоръжени с балистични ракети Polaris A3.

Необходима история за 1969–72 г.

На 21 юли 1972 г. Люис и Кларк завърши преобразуването на нейните балистични ракетни тръби за носене на балистични ракети Poseidon C3. На 18 декември 1972 г. Gold Crew успешно изстреля една ракета Poseidon C-3 в подкрепа на Люис и Кларк Операцията за демонстрация и разбиване (DASO).

Необходима е история за 1972–73 г.

На 8 април 1973 г. Люис и Кларк командирован за оперативен сдържащ патрул.

Необходима история за 1973–81 г.

На 19 юни 1981 г. Люис и Кларк успешно изстреля четири ракети Poseidon C-3 в последващ оперативен тест. На 23 юли 1981 г. тя започва ремонт на Poseidon за зареждане с гориво в корабостроенето на Newport News.

Необходима история за 1981–85 г.

На 13 юни 1985 г. Люис и Кларк успешно изстреля четири ракети Poseidon C-3 в последващ оперативен тест.


  • Тази статия включва текст от публичното пространствоРечник на американските военноморски бойни кораби. Записът може да се намери тук.
  • Тази статия включва информация, събрана от регистъра на военноморските кораби, която като публикация на правителството на САЩ е в публичното пространство. Записът може да се намери тук.
  • Фотогалерия на USS Уил Роджърс в NavSource Naval History
  • „hazegray.org: USS Will Rogers“ (txt). Посетен на 26.09.2011 г.
  • Бенджамин Франклин
  • Симон Боливар
  • Камехамеха
  • Джордж Банкрофт
  • Люис и Кларк
  • Джеймс К. Полк
  • Джордж К. Маршал
  • Хенри Л. Стимсън
  • Джордж Вашингтон Карвър
  • Франсис Скот Кий
  • Мариано Г. Валехо
  • Уил Роджърс
  • Използвайте dmy дати от ноември 2012 г.
  • Статиите се разширяват от февруари 2013 г.
  • Всички статии да бъдат разширени
  • Статии от световното наследство, включващи текст от Речника на американските военноморски бойни кораби
  • Статии от световното наследство, включващи текст от регистъра на морските кораби
  • Подводници от клас Бенджамин Франклин
  • Подводници на Студената война на САЩ
  • Кораби, свързани с ВМС на САЩ, Оклахома
  • Кораби, построени в Кънектикът
  • Кораби от 1966 г.
  • Всички статии от мъниста
  • Подводници на САЩ
Помогнете за подобряването на тази статия

Copyright & copy World Library Foundation. Всички права запазени. електронните книги от Project Gutenberg са спонсорирани от Световната библиотечна фондация,
организация с нестопанска цел за поддръжка на член 501c (4) и НЕ е свързана с правителствена агенция или отдел.


Facebook

Причина за затваряне: Изградете разширение на COA Gate в подкрепа на Проекта за рекапитализация на Dry Dock.

Десета група подводници

Задният адмирал Джон Спенсър, командир на подводна група 10, беше гост -лектор на церемонията по смяната на командването в Naval Support Activity Charleston миналата седмица. Прочетете повече тук:


Съдържание

Договорът за изграждане Камехамеха е присъдена на корабостроителницата на остров Маре във Валехо, Калифорния, на 31 август 1962 г. и нейният кил е положен там на 2 май 1963 г. Тя е стартирана на 16 януари 1965 г., спонсорирана от г -жа Самюъл Уайлдър Кинг, и е въведена в експлоатация на 10 декември 1965 г. с командир Рот С. Ледик, командващ Синия екипаж, и командир Робърт У. Дикисън, командващ Златния екипаж.

Провеждане на патрули за възпиране по време на Студената война, Kamehameha 'Въоръжението като подводница с балистична ракета беше 16 балистични ракети „Посейдон“ плюс десет до дванадесет тежки торпеда „Марк 48“ без ADCAP (усъвършенствана способност).


Преобразуване в атакуваща подводница

През септември 1992 г. до юли 1993 г. във военноморската корабостроителница Mare Island във Валехо, Калифорния, Камехамеха е преобразувана в заслон за сухи палуби/платформа за доставка на плувци, прекласифицирана като атакуваща подводница и с номер на корпуса SSN-642 нейната способност за балистични ракети е премахната и след това тя носи само торпеда като въоръжение. Отсега нататък имаше само един екипаж и последващите й мисии включваха специални военни операции на SEAL. След преобразуването, Кам се прехвърля в Пърл Харбър, HI до края на оперативната си кариера.


SSBN-658 е пуснат в експлоатация през 1963 г. и е заложен във военноморската корабостроителница на остров Маре през 1964 г. През 1965 г. лодката е пусната и кръстена, кръстница е Патриша О. В. Макгетиган, потомка на Валехо. В края на 1966 г. Мариано Г. Валехо беше поставен в експлоатация.

Подводницата е била разположена в Пърл Харбър, Хавай през 1967 г. и през следващите години е била на редовни патрули за ядрено възпиране оттам. По -късно лодката е преместена в Атлантическия океан и модернизирана, за да може да свали Тризъбеца I. През 1987 г. Валехо завърши 2500 -ият сдържащ патрул на подводния флот на ВМС на САЩ.

През 1995 г. Мариано Г. Валехо беше изведени от експлоатация и след това анулирани в програмата за рециклиране на кораби и подводници във военноморската корабостроителница Puget Sound. Запазена е само кулата на лодката, донесена на мястото на корабостроителницата на остров Маре, която се намира близо до град Валехо, който също е кръстен на Мариано Гуадалупе Валехо, и е изложена там. Въпреки че корабостроителницата е затворена през 1996 г., кулата все още е там.


USS Ulysses S. Grant Alumni Association

Андрю Н. Урбанк, Капитан (MC) - починал на 20 май 2001 г. във Фолбрук, Калифорния.
Роден: 4 май 1926 г.

Псевдоним: "Andy" & amp "Doc"
Собственик на дъски за златен екипаж. Медицински служител.
Дати на борда: От 1963 до 1965 г.
Доктор Урбанк е преживял съпругата си от 53 години, Бевърли Урбанк от Фолбрук, a

син и снаха Стивън и Мейв Урбанк от Дуранго, Колорадо, дъщеря

и зет в Сюзан и Майкъл Флин от Хералд Харбър, Мериленд и внучка

Анна Урбанс от Дуранго.
История на кариерата: Док Urbanc беше на борда на гранта от въвеждане в експлоатация

Панамския канал в навечерието на Нова година на 1964 г. и в пристанището на Хаваите, където се намира Blue

Екипаж пое лодката. След това той беше прехвърлен на USS Ben Franklin, което беше

в процес на изграждане. Той беше член на екипажа за въвеждане в експлоатация на Франклин и

направи един патрул на борда си. След това Doc Urbanc беше преназначен за Subron Sixteen като

Медицински офицер в Рота, Испания за две години. След това се върна в щатите
и взе резиденция по дерматология и практикува в Camp Pendleton през следващите 10

години. След това той се оттегли от армията като капитан на Медицинския корпус и отвори своя

собствена частна практика във Фолбрук, Калифорния. През януари 1990 г. той се пенсионира от

всичко “(думите му) и е работил с някои изследователи от Персийския залив

Военни болести.
Спомени: Докторът търсеше подводник, който беше екипаж на

нещастен Скорпион, когато той беше медицинският служител на SUBRON 16 в Рота на борда на

търг Canopus. През май 1968 г. д -р Урбанк беше прегледал екипажа и реши

той трябва да остане с медицинското звено на търга за няколко дни. Уговорките бяха

след това е накарано екипажът да отлети у дома с един от многото полети на Polaris Crew

които дойдоха до и от Rota за смяна на командата. Този екипаж на Scorpion

беше пощаден от трагедията на Скорпиона. Всеки, който някога е срещал доктор

Андрю Урбанк нямаше скоро да го забрави. Той беше много приятен човек,
спокоен, обичаше да разговаря с членове на екипажа, имаше добро чувство за хумор и най -вече

- - беше адски добър доктор. Той ще бъде запомнен от мнозина с добрия човек, който беше.

Джеймс Томас Валентин, MT2 (SS) - починал на 9 декември 2009 г. в Ню Албин, Айова

поради предозиране на лекарства с рецепта.

Дати на борда: 1979 до 1982 г.

Джордж С. Ваничек, ENC (SS) - починал на 15 ноември 2005 г. в Муриета, Калифорния.
Роден: 20 октомври 1937 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1967.

Уилям Хърбърт Викерс, ETCA (SS) - Умира на 15 юли 1988 г. в Ханфорд, Калифорния.
Роден: 2 юни 1931 г.
Собственик на дъски Blue Crew.
Дати на борда: От 1963 до 1965 г.
Оцелял от съпругата си Карол.
История на кариерата: Постигна ранг на старши старши старши офицер, ETCS (SS).

Charles D. Viverette MMC (SS) - Почина на 19 март 2015 г. (Място неизвестно

Роден през 1954 г. в Юниън, Мисисипи.

Дати на борда 1979 до 1982 г.

Оцелели от съпругата си, Ванеса, деца: Verges, Corves и Michele четири внуци и братя и сестри Барбара, Гленда, Жаклин и Кенет.
Погребан с военни почести в Националното гробище Арлингтън.
История на кариерата: След като завършва гимназия „Мос Пойнт“ и Джаксънския държавен университет с бакалавърска степен по бизнес администрация, Чарлз се присъединява към полицейското управление на Мос Пойнт и по -късно е назначен за офицер в Министерството на отбраната на САЩ (USDOD) - ВМС. Той гордо служи на своята нация в продължение на 22 години, предимно на борда на ядрените подводници. Главният старши офицер Виверет се пенсионира от ВМС на САЩ и започва работа в областта на управлението на програми за частни и публични организации за повече от десетилетие. С нетърпение да служи отново на страната си, Чарлз се събра отново с USDOD като държавен служител в Агенцията за логистика на отбраната, център за бойна подкрепа. В новата си роля, като програмен мениджър, Чарлз е назначен във Форт Белвоар в окръг Феърфакс, Вирджиния. Чарлз е главен изпълнителен директор на Comfort Controls, LLC, двубрежна компания за климатизация и отопление, която той основава след пенсиониране. Той е активен член на следните организации: Католическата църква на Свети Йоан Евангелист от Клинтън, MD, Phi Beta Sigma Fraternity, Inc., и Southern Soul Corvette Club на Clinton MD.

Гари Л. Вагнер, ET1 (SS) - починал на 26 май 1996 г. в Хюстън, Тексас.
Роден: 23 април 1953 г.
Собственик на дъски Blue Crew
Дати на борда: 10/63 до 04/66.
Гари е оставен от съпругата си Мери Дж. Вагнер, син на Ерих Й. Вагнер и неговия

съпруга Шарън, син Къртис М. Вагнер и съпругата му Рут, дъщеря Андреа Й. Вагнер

и двама внуци, Алекс и Остин, синове на Ерих и Шарън.
История на кариерата: Гари завършва подводното училище в Гротон през 1958 г.

посещава училище „B“ в Treasure Island, CA и Navdac Tech School в Dam Neck,

VA. Гари служи на USS Cavalla (SS244) от 1958-60 г., USS

Seawolf (SSN575) от 1960-61. Гари работи в N.C
Национална банка в Шарлът, Северна Каролина, след като напусна службата през 1966 г. През октомври 1967 г.

той отиде в Хюстън, за да работи за Lockheed Electronics в НАСА. Гари основава

Компютърно разширение
Systems Inc. (CESI) в Хюстън през 1977 г. Компанията все още е собственост на съпругата му

Мери и синът му, Кърт, който сега е президент на фирмата.
Спомени: Гари обичаше да плава на своята платноходка Catalina 30 и да лагерира на изток

Тексас Пайни Уудс. Съпругата му Мери си спомня вълнението на Гари за

Първият патрул излезе от Пърл Харбър през януари 1965 г. Те обичаха да прекарват времето си

в Sunset Beach в дома им по време на тримесечните R & ampR. Гари обичаше

да накара своите „момчета“ да готвят и да се отпуснат. Много от тях бяха самотни и се нуждаеха

на друго място освен Хонолулу. Гари беше добър съпруг, баща и

съотборник. Въпреки че ще ни липсва, той винаги ще бъде в спомените ни.

Гай Дж. Уейкфийлд, MT2 (SS) - Починал 13 декември 2014 г. в Даниелсън, Коннектикът.
Роден: 18 юли 1955 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1982 - 1983 г.
Оцелял от сина Глен.
Погребан в High Street Cemetery, Дейвил, Кънектикът.

Робърт Г. Уолъс, LT (MC) & ndash Умира през 1968 г. от предозиране в Хавай.
Златен екипаж


Калвин О. Уолтън, TM1 (SS) - починал на 13 септември 1997 г. в Шарлотвил, Вирджиния.
Роден: 1 май 1931 г.
Псевдоним: "Уоли"
Собственик на дъски за златен екипаж.
Дати на борда: 01/64 до 07/66.
Оцелял от съпругата си Арлин, три деца, Памела, Синди и Кевин и девет

внуци.
Погребан в Националното гробище Арлингтън, Арлингтън, Вирджиния с пълни военни почести.
История на кариерата: Обслужван на борда на USS Wasp (CV18), три дизелови лодки, Tench, the

Sea Robin and the Sea Leopard и три FBM, Thomas Edison, Ulysses S. Grant и

Хенри Л. Стимсън. Той е положил клетва като TMC (SS) Уолтън при докладване

Стимсън. Служил е като инструктор в подводното училище в Groton, CT. Той се пенсионира

от ВМС след 20 години на 8 септември 1969 г. Уоли е нает в Electric Boat в

Гротон в продължение на 22 години като инженер -изпитател. Той прекара последните две и един хал

години работа в корабостроителница Vickers в Англия като консултант на Кралския флот

Програма Trident.
Спомени: Калвин "Уоли" Уолтън обичаше семейството си и колегите си подводници. Той

беше добър съпруг и баща и имаше положително въздействие върху всичко, до което се докосна.
На всички ще ни липсва този прекрасен човек.

Рик Лий Уампъл, TM1 (SS) & ndash Умира на 17 септември 2015 г. в Luther Mayo

Болница в Eau Claire, Уисконсин.

Роден: 18 януари 1949 г. в Eau Claire, Уисконсин.

Дати на борда: 1978 до 1983 г.

Оцелял от съпругата си Санди, синовете Шейн, Ерик и родителите на Дийн Джон и Вирджиния Витек

Доведените дъщери Тами Макдоналд, Лиза Лутц и Стейси Хесел 15 внуци

брат Гари и няколко племенници, племенници, братовчеди, лели и чичовци.

Предшестван от смъртта от брат Craig Viteks доведеният син T.J. Драбек баба и дядо

Балмърс и Витекс и майка на синовете му Джуди Уампъл.

Погребан в секцията за двойни ветерани на гробището Гринууд в Хейуърд Уисконсин.

Военните отличия бяха присъдени от програмата за отличие на ВМС на САЩ и от Hayward

История на кариерата: Постъпва във флота на 8 ноември 1967 г.. Служи на USS

Франклин Д. Рузвелт (CVB42), след това USS Kamehameha (SSBN642) и USS

Улис С. Грант (SSBN631). Рик беше почетно освободен от флота и

става полицай, служи в Eau Claire и щата Кънектикът. Той се върна

в Eau Claire и започва работа като армейски национален рекрутер и служи от 1963 до

1991 г. и се пенсионира от армията като щабен саргент. По време на службата си във флота

и армия, той е спечелил и медалите за добро поведение на армията и флота, национални

Медал за отбранителна служба, лента за разполагане на морска служба, заслужено звено

Похвала, SSBN сдържащ патрулен щифт с една сребърна звезда и четири бронзови звезди,

Медал ASW, медал за постижения в армията, лента за военна служба, професионален подофицер

Лента за развитие и значка „Експерт М-16“. След като се оттегли от армията, той
се завръща в Хейуърд, където става президент на Асоциацията на ветераните, активен

Член на Американския легион и редовен служител на военната почетна гвардия на ветераните

за военни погребални услуги. На 3 май 1996 г. Рик се жени за Санди

Драбек. В свободното си време обичаше да ловува, да юмручи и да рисува. Той обичаше да готви и би го обичал

обслужване от Центъра за ветерани. Той също обичаше да храни футболния отбор на Хейуърд

преди игра. Той ще бъде запомнен със смешните си ризи, глупавите шеги и неговите

игривост с внуците си.

Ръсел Шмелинг Вашингтон, ICC (SS) - починал на 15 октомври 2008 г. в Олбани,

Грузия.
Роден: 10 май 1937 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1967.

Джордж Юджийн Уотсън, MMCM (SS) - починал на 29 декември 2007 г. в Сан Маркос,

Калифорния.
Роден: 26 май 1931 г.
Псевдоним: "Gene".
Златен екипаж.
Дати на борда: От 12/65 до 07/68.
Оцелял от съпругата си Мери и синовете Джордж и Робърт Уотсън.
История на кариерата: Пенсиониран като офицер през 1973 г. Служи на USS St. Clair

Окръг (LST 1096) и USS Paul Revere. Завършена ядрена енергия

Учебно училище през 1961 г. и след това служи на USS Tinosa (SSN606) и USS U.S. Grant

(SSBN631). Получава почетна награда за медал за постижения във флота

докато служи на Гранта. След пенсиониране той работи за SDG & ampE 20 години в

електроцентралата Encina като ръководител на смяна. Той се пенсионира през 1994 г. Той беше запален

bowler и bowled перфектна игра 300 през 2000 г. Джин обичаше да играе карти и

на почивка със семейството си на Хаваите. Неговото лидерство и лоялност към съратниците му са

Дъглас А. Уотс, FN (SS) - починал на 2 септември 2006 г. във Филаделфия, Пенсилвания.
Роден: 4 ноември 1945 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1967.
История на кариерата: Пенсиониран като SGT във ВВС на САЩ.

Уили Уо, SD1 (SS) - починал на 10 септември 1993 г. в Калвъртън, Ню Йорк.
Роден: 8 ноември 1927 г.
Собственик на дъски Blue Crew.
Дати на борда: 1964.

Франсис Е. Уийд, QM2 (SS) - починал на 24 юли 1996 г. в Белтън, Южна Каролина.
Роден: 26 юни 1939 г.
Собственик на дъски за златен екипаж.
Дати на борда: От 1964 до 1965 г.
Погребан в гробището Пайн Гроув в Северен Седжуик, Мейн.

Джеймс Рой Уенър, LCDR - Умира на 25 май 1977 г. в Юта.
Роден: 16 май 1935 г.
Собственик на дъски Blue Crew. Оперативен служител.
Дати на борда: От 1963 до 1965 г.
Оцелял от съпругата си Джоан и дъщерите Виктория и Джанис.
Погребан в гробището Гарланд в Гарланд, Юта.
История на кариерата: Пенсиониран като LCDR. Предлага се и на USS Chopper в Кий Уест.

Норман Е. Уеланд, CS2 (SS) - починал на 17 декември 2007 г. в Спокан, Вашингтон.
Роден: 12 април 1941 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1968.
История на кариерата: Пенсиониран като старши старши старши офицер CSCS (SS).

Ричард Т. Уелзант, EN2 (SS) - починал на 23 април 2002 г. в Престън, Кънектикът.
Роден: 9 март 1937 г.
Псевдоним: "Невестулка".
Собственик на дъски за златен екипаж.
Дати на борда: От 1963 до 1966 г.
Оцелял от съпругата си Каролайн и сина си Ричард -младши
История на кариерата: Постигна ранг на главен старши офицер, MMC (SS).

Джордж Хърбърт Уилкокс -младши, RM2 (SS) - починал на 22 август 2000 г. в Чарлстън, Юг

Каролина.
Роден: 29 май 1948 г.
Син екипаж.
Дати на борда: 1970 до 1974 г.
Погребан в Мемориалните градини на Whispering Pines, Ягода, Южна Каролина.
История на кариерата: Пенсиониран от флота през 1992 г. като главен началник - RMCM (SS).

Ричард Алън Уилкинс, Ensign - починал на 7 декември 2010 г. в Провидънс, Роуд

Оцелял от съпругата Джейн и дъщеря Кели.

Погребан в гробището Елм Гроув в Мистик, Кънектикът.

История на кариерата: Пенсиониран от флота през 1984 г. с чин лейтенант.

Дани Джордж Уилямс, STS3 (SS) - починал на 28 май 2000 г. в Сиатъл, Вашингтон.
Роден: 21 януари 1946 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1967 до 1968 г. (3 патрула).
История на кариерата: Служи на борда на USS U.S. Grant и USS Queenfish

Джоспех Пол Уилямс, RM1 (SS) - починал на 8 август 1969 г. в Уоруик, Роуд Айлънд.
Роден: 7 април 1941 г.
Собственик на дъски Blue Crew.

Дати на борда: От 1964 до 1965 г.
Погребан в мемориалния парк Pawtuxet в Уоруик, Роуд Айлънд.

Гарфийлд С. Уилсън, FT1 (SS) - починал на 17 октомври 2009 г. в Омир, Мичиган.

Роден: 24 юли 1935 г. в Канада.
Син екипаж.

Дати на борда: От 1969 до 1972 г.
Оцелял от съпругата си Шарън, три сина и две дъщери.
История на кариерата: Служил в армията на САЩ, след това бил записан във ВМС на САЩ, за да служи

На борда на ядрени подводници. Пенсиониран като FTC (SS). След военните Гарфийлд работи

в продължение на 24 години като производител на инструменти и багрила.

Робърт Джеймс Уилсън -старши, FTB1 (SS) - Загинал на 30 август 1014 г. в Goose Creek, Юг

Роден: 12 март 1951 г.
Псевдоним: "Боб".

Златен екипаж.
Дати на борда: 1970 до 1974 г.
Оцелели от съпругата Джойс, дъщерите Елизабет, Анджи, Джули и синовете Робърт -младши и

Адам.
Погребан в гробището Whispering Pines в Ягода, Южна Каролина.

Нийл Едуард Уин, LT (MO) - починал на 09 май 2010 г. в Кайлуа, Хавай.

Роден: 08 август 1938 г.
Златен екипаж. Медицински служител.
Дати на борда: От 1965 до 1966 г.
Оцелял от синовете си Майкъл и Кристофър.


Хърбърт Хувър Мъдри младши, MS3 (SS) - починал на 23 декември 2009 г. в Ломпок,

Дати на борда: От 1974 до 1978 г.
Оцелял от сина си Майкъл и кръщелницата Лиза.

Погребан с пълни военни почести в гробището Lompoc Evergreen в Ломпок, Калифорния.

Граф Рено Тадеус Вълк, YN3 (SS) - починал на 19 януари 2011 г. в Чарлстън,

Южна Каролина.
Роден: 15 септември 1950 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: От 1972 до 1973 г.
Оцелял от съпругата си Дебоар и 2 сина Джеймс Уилям Патрик Волф
и Stepehn Joseph Wolf.
Погребан в Мемориалното гробище на Каролина, Чарлстън, Южна Каролина.

Доналд Уилям Улф, ET1 (SS) - Починал от рак на 3 април 2016 г. в Гранд

Роден: 21 март 1944 г. в Хадли, Мърсър Ко, Пенсилвания.

Дати на борда: 1965 до 1966

Оцелял от съпругата си Одри, синовете Кристоф и Джейсън, 2 внучки и сестрите Елизабет Ан Джоана Рут, Карол, и Мери Лу.

История на кариерата: Бил завършва училище „Коммодор Пери” през 1962 г. и постъпва във ВМС на САЩ, където служи като реакторен техник на ядрени подводници до 1968 г. След това получава бакалавърска степен от Университета на Колорадо. През цялата си кариера е работил за различни застрахователни и инвестиционни фирми.

Дейвид Майкъл Уудъл, MT2 (SS) - Починал на 18 януари 2000 г. във Франклин, Север

Каролина.
Роден: 13 април 1954 г.
Златен екипаж.
Дати на борда: 1974.
Оцелели от съпругата Лизбет, дъщерите Хилари, Тифани, Дарилин, Джесалин и синовете
Джъстин и Креслър.

Пепел, погребан в Националното гробище Арлингтън в Арлингтън, Вирджиния.
История на кариерата: Постигнат ранг на главен старши офицер, MTC (SS).

Кенет Хенри Райт
, MTC (SS) & ndash Почина на 7 октомври 2015 г. в Мистик Кънектикът

след водеща и доблестна битка с рака.

Роден: 1952 г. в Синсинати, Охайо
Златен екипаж.
Дати на борда: От 1984 до 1986 г.
Оцелели от съпругата Синтия синове Уил и Кен братя и сестри Боби, Карън, Уилям и

Джон и редица племенници и племенници.

Погребан в гробището Елм Гроув в Мистик Кънектикът с пълни военни почести.

История на кариерата: Присъединява се към флота през 1970 г. и служи на борда на USS Henry Clay

(SSBN625), USS Thomas Jefferson (SSBN618), USS Nevada (733), USS Ulysses S.

Грант (SSBN631) и USS Александър Хамилтън (SSBN617). Той се оттегли от флота

през 1991 г. като главен дребен офицер. След пенсиониране той е нает във Foxwoods

Казино като етажен надзор до пенсионирането си през април 2014 г.

Хауърд Г. Вюрцбахер, MT1 (SS) - починал на 30 май 2001 г. в Greensburg,

Пенсилвания.
Роден: 23 октомври 1928 г.
Псевдоним: & ldquoWurz & rdquo.
Собственик на дъски Blue Crew. Водеща ракетна техника на екипажа на Blue Commissiong.
Дати на борда: От 1963 до 1966 г.
Оцелял от съпругата Алис, четири деца, Хауърд Дж. Младши, Синди, Карън Баняс, Аманд

Барн и осем внуци.
История на кариерата: Хауърд е роден на 23 октомври 1928 г. в Duquesne, PA, син на Робърт
и Йохана Вюрцбахер. Той служи 22 години във флота и се пенсионира като началник на дребно

Офицер. След военноморската си служба той работи за Bell Telephone Company деветнадесет

години. Хауърд беше отличен лидер и се възхищаваше от всички свои съратници.

Уолтър Робърт Йохо, TM1 (SS) - починал на 1 септември 1997 г. в Орегон.
Роден: 18 юли 1939 г.
Собственик на дъски за златен екипаж.
Дати на борда: От 1963 до 1965 г.
История на кариерата: Пенсиониран като главен торпедоман, TMC (SS).
Погребан в гробището LaPine в LaPine, Орегон.

Джон Р. Йънг, TMC (SS) & ndash Отмина 26 март 2001 г. в Бремертън, Вашингтон

Роден: ноември. 28, 1934 г., в Peach Orchard, Арканзас

Gold Crew, като TM1(SS)

Дати на борда: От 1967 до 1969 г.

История на кариерата: Джон завършва гимназията в Манила в Тиламук, Орегон, където служи

ВМС от 1956 до 1976 г., постигайки ранг на началник на Торпедоман, и е награден с

Медал за добро поведение с четири звезди и цитат за заслуги. По -късно той беше ракета

инспектор по ракетите и космоса на Lockheed Co.

J ohn L. Zavadil, LCDR - Мина мирно у дома на 22 октомври 2016 г.

Роден: 9 февруари 1939 г. в Хъмфри, Небраска.

Собственик на дъски Blue Erew ETR3 (SU)

Дати на борда От 1963 до 1964 г.

Оцелял от съпругата си Дебора Деца Дейвид, Кати, Ейми и Мария, 6 внуци, 1 голямо дете и братя и сестри, Джон Ивон Ан Рут Бил и Хю, както и множество племенници и племенници

Предшестван от смъртта на брат си Дон

Погребан с военни отличия в Националното гробище Арлингтън

° Систория на арената: Лес завършва университета в Ню Мексико с бакалавърска степен по инженерство. Той получава магистърска степен по електротехника от Военноморското следдипломно училище в Монтерей, Калифорния. Той служи във ВМС на САЩ в продължение на 21 години, постигайки званието командир -лейтенант. По време на службата си той е бил разположен на USS Meredith DD 890 в залива Тонкин по време на войната във Виетнам. След като се пенсионира от флота през 1981 г., Лес работи за Comptek Federal Systems в Арлингтън, Вирджиния. Той също прекара 5 години в Ню Джърси, работещи за ITT Avionics в Нътли, Ню Джърси. След годините си в Ню Джърси той отново се завръща в Арлингтън, за да работи за Comptek Federal Systems. Той се оттегли в Роки Маунт, Северна Каролина през 1995 г. със съпругата си Деби и бързо се включи в общността. Лес помогна за чартърен клон 204 на Асоциацията на резервите на флота (FRA), служещ като негов президент и секретар/касиер. Той е бил активен на регионално и национално ниво на FRA, като е служил като регионален президент на Източното крайбрежие през 2001 г. Лес е бил и активен член на Американската асоциация на военните офицери (MOAA), Асоциацията на моряците в консервната кутия и USS Meredith Association. Лес е бил член на VFW в Роки Маунт, Северна Каролина и Американския легион в Голдсборо, Северна Каролина, както и на множество радиостанции Ham. Като активен оператор на Ham Radio, той е участвал в местни радиолюбителски дейности и е служил като офицер в Rocky Mount, NC и Wilson, NC Ham Radio Clubs.
Лес участва в законодателни въпроси на НК, включващи пенсиониран военен персонал, и е активен член на Асоциацията на ветераните на НК и законодателна организация, наречена Четвъртият клон.

Доналд Франк Цимерман, HMC (SS) - починал на 22 юни 2009 г. в Голдсборо, Север

Каролина.
Роден: 10 август 1930 г.
Псевдоним: „Док“.
Собственик на дъски Blue Crew.
Дати на борда: От 1963 до 1966 г.
Оцелял от съпругата Роуз и три деца, Дона, Джералд и Самюел и техните


За тези, които са служили.

Бях ракетен техник на USS Georgia (B) от ➃ - ➈.

USS Hampton 2003-2008 A-Div и TM-Div ядрена капка :)

Оф. ХАМПТЪН през това време беше брутален, чух. И двете CO & amp COB бяха инструменти.

Missile Tech на USS Thomas Jefferson SSBN 618 (G) 78-81, USS Robert E. Lee SSBN 601 (G) 81

USS Simon Bolivar (син) ➆ до ➉

USS Henry M. Jackson (Blue) ➐-➒

MM/ELT на MSP 88-91 мисля.

Бях оператор на реактор на 632 (G) от 88 до 92. По-късно бях прикрепен към AS-40 от 92 до 94 с капацитет, който ме накара да прекарам време на борда на атакуващите подводници на ескадрила 4 (637 варианта плюс 671 ), както и извършване на работа на сухо док върху повечето от останалата част от Атлантическия флот и#x27s 637s. Казвам & quotatached to & quot, защото често вършихме работа извън обекта и щяхме да ходим седмици в даден момент, без изобщо да поглеждаме кораба или дори базата.

List of site sources >>>


Гледай видеото: Professor Vernon Bogdanor The EU without Britain: Never Closer Union? (Януари 2022).